Vitajte opäť v škole!

5. 9. 2022 o 8,00h v ZŠ Liešťany

Začiatok školského roka sa nezadržateľne blíži. Verím, že sa deti tešia - na nové zážitky, kamarátov, nové poznatky. Hoci pondelok je prvý školský deň, v škole sa deti dlho nezdržia. Od 8,00 do 8,15h sa pomaly zídeme, vystískame a všetci spoločne slávnostne otvoríme školský rok 2022/2023 a potom v triedach s p.učiteľkou pospomíname, porozprávame... a približne o 8,45 h sa pôjde domov. Rodičia prváčikov budú mať ešte krátke prvé Rodičovské združenie s p.učiteľkou, kde sa dozvedia informácie o najbližších dňoch...

Prváci budú mať v prvý týždeň adaptačný - od utorku do piatku  každý deň 3 vyučovacie hodiny, končia teda o 10,35h. Od pondelku 12.9. sa budú aj prváci učiť podľa rozvrhu.

V utorok už prídeme so školskou taškou - potrebujeme prezúvky, peračník, deti dostanú žiacku knižku, rozvrh hodín. Budú prebiehať triednicke hodiny - oboznámenie so školským poriadkom, s obsahom jednotlivých predmetov  a spôsobom hodnotenia. Vyučovanie 2.A, 3.A, 4.A končí o 11,35h. V prípade, že sa už prihlásite na obed, deti budú v ŠKD do obeda, teda 12,30h. Činnosť ŠKD bude ráno od 6,25h do 7,25h a poobede začína hneď po vyučovaní do 16,00h.

V stredu už bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu - deti si prinesú peračník, žiacku knižku. Učebnice, písanky a pracovné zošity majú pripravené v škole

Pomôcky na výtvarnú výchovu pripravte, prosím, do krabice (kufríka): vodové farby, okrúhly štetec, pohárik, handrička, plastelína, voskovky, lepidlo a nožnice (ak nie sú v peračníku), 3. a 4. roč.aj temperové farby, paleta a ploché štetce.

Pomôcky na telesnú výchovu: tričko, kraťasy, ponožky, tenisky, tepláky a bundička (mikina) v plátenom vrecúšku.

Viac o tom, čo Vás čaká a čo budete potrebovať sa dozviete tu:

Čo čaká prváka v ZŠ Liešťany.doc
Čo potrebuje prvák v ZŠ Liešťany.doc

Prosím, nezabudnite v prípade potreby opätovne vyplniť prihlášku do ŠKD a ŠJ.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD v šk.doc (37 kB)

Všetkým žiačikom a rodičom prajeme príjemný a úspešný školský rok!

TOPlist